Dosa guld Frankrike

735483

DOSA, 18 k guld, Paris 1830/40-tal, guillocherad, graverad och delvis vitemaljerad dekor i form av blomsterkrans samt soluppgång, diameter ca 4,5 cm, vikt ca 33,7 g

Obetydligt slitage

Guld/Smycken, Diverse

Dosa guld Frankrike

Budhistorik (11 bud)
5631775
14 000
5630723
13 000
5627865
12 500
5627864
12 000
5627863
11 500

Slutpris SEK:
14 000
1 374 EUR, 1 526 USD
Utropspris SEK:
18 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.