Salvador Dali "Quevedos Visioner"

735155

SALVADOR DALI (Spanien, 1904-1989): "Quevedos visioner", portfölj med sex torrnålsgravyrer med kolorering, 1975, samtliga signerade med blyerts samt numrerade 82/300, utgiven av Galerie Börjeson, Malmö, tygklädd förvaringsbox

Ej examinerade ur ram

Drottninggatan 36, Malmö

Salvador Dali

Budhistorik (38 bud)
5641813
33 000
5641810
32 000
5641805
31 000
5641797
30 000
5641797
29 000

Slutpris SEK:
33 000
3 240 EUR, 3 597 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.