Kina 1700-tal

734969

FAT och TALLRIKAR, 1 par, Qianlong (1736-95), porslin, famille rose, dekor i famill, motiv av hjortar i trädgårdslandskap, diam ca 23- 26 cm

Nagg, stora fatet med hårspricka

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Kina 1700-tal

Budhistorik (18 bud)
5631871
5630946
1 400
5630736
1 300
5616702
5630735

Slutpris SEK:
147 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.