Teskesdar

734733

TESKEDAR, 30 st, silver, sent 1800-tal respektive 1900-tal, av olika modell, delvis spiralvridna skaft, Sverige och Norge, längd 11,5-13,5 cm, total vikt 318 gram.

Bruksslitage, gravyr.

Silver

Teskesdar

Budhistorik (10 bud)
5621605
750
5631601
700
5621605
650
5631599
600
5621605
550

Slutpris SEK:
750
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.