Silverskedar

734724

SKEDAR, 7 st, silver, 1700-tal respektive 1800-tal, 3 matskedar av Gustaf Hagström, Stockholm (1745-1810), 1 matsked av Stephan Westerstråhle, Stockholm, (1789-1813), 1808, 1 matsked stämplad, P Törnqvist, 1791, 1 matsked av Arvid Floberg, Stockholm, 1786, en potatisked, 1800-tal, längd 21 cm, total vikt ca 500 gram.

Bruksslitage, potatissked med gravyr.

Silver

Geijersgatan 14, Göteborg

Silverskedar

Budhistorik (1 bud)

5617742
2020-02-09 20:39:59

2020-02-14 kl 12:56
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 344 kr.