Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose

734675

TALLRIKAR, 6 st, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, "Double Peacock", dekor av påfågelspar vid pion i emaljfärger och järnoxid, diameter ca 22-23 cm

Mindre nagg

Orientaliskt, Porslin

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (19 bud)
5632161
15 500
5631962
15 000
5631962
11 000
5631228
10 500
5631228
8 600

Slutpris SEK:
15 500
1 522 EUR, 1 690 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 300 kr.