Poul Kjaerholm, "PK-22", fåtöljer, Fritz Hansen

723598

POUL KJAERHOLM, "PK-22", fåtöljer, 1 par, Danmark, formgivna 1955, mattpolerat stål, sitsar klädda i brunt skinn, märkta Fritz Hansen, höjd 70 cm

Smärre skador i sits

Ändringar/tillägg
Uppdaterad text 17/1

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 19

Poul Kjaerholm,

Budhistorik (21 bud)
5536171
25 000
5536170
24 000
5536169
23 000
5536167
22 000
5535826
21 000

Slutpris SEK:
25 000
2 454 EUR, 2 725 USD
Utropspris SEK:
35 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.