Percival Lafer fåtöljer

722762

PERCIVAL LAFER, fåtöljer, ett par, MP Lafer, Brasilien, 1960/70-tal, underrede i palisander med sitsar i stoppat klätt läder, vilande på medar i metall, sitthöjd 37 cm

Bruksslitage patina kring skinnklädsel, Mindre sprickbildning vid underedevid vid fästning av skruvarna

Ändringar/tillägg
CITES-intyg finns att hämta vid utlämningen

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 12

Percival Lafer fåtöljer

Budhistorik (14 bud)
5524069
17 500
5522390
17 000
5524068
17 000
5522390
16 500
5524063
16 000

Slutpris SEK:
17 500
1 718 EUR, 1 908 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.