Kandelabrar 1800-tal

722733

KANDELABRAR, 1 par, s ka äkta par, 1800-tal, Frankrike, förgylld och delvis patinerad brons, dekor av putti uppbärandes blomsterrankor med knoppar och ljuspipor i form av blommor, kolonnformade socklar i vit marmor med dekor och montage av förgylld brons, höjd ca 45,5 cm

Ljusarmar med lagningar

Diverse, Belysning, Metall

Kundcenter

Kandelabrar 1800-tal

Budhistorik (22 bud)
5527150
12 000
5526912
11 500
5526912
9 400
5526875
9 200
5526905
9 200

Slutpris SEK:
12 000
1 178 EUR, 1 308 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.