Baljfåtölj sengustaviansk

722710

BALJFÅTÖLJ, sengustaviansk, 1800-tal, delvis skuren dekor samt pastellage, karmar med lejonhuvuden, sabelformade bakben, sits och ryggbricka klädda med textil, sitthöjd ca 43 cm

Skador: Slitage, renoverad, senare klädsel och sadelgjord, senare förstärkningar

Möbler, Fåtöljer

Garnisonsgatan 16, Helsingborg

Baljfåtölj sengustaviansk

Budhistorik (22 bud)
5523278
8 400
5523273
8 200
5523277
8 200
5523273
8 000
5523276
7 800

Slutpris SEK:
8 400
864 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.