John-Erik Göransson

722556

JOHN-ERIK GÖRANSSON (1933-2018), Orange kvadrat - "Filing 1925 J", signerad John-Erik Göransson på baksidan, akryl på duk uppfodrad på pannå, ca 36x36 cm;

JOHN-ERIK GÖRANSSON
-färg och form i perfektion

Familjen Göransson bosatte sig senare i Tumba på 1980-talet. Med en inredd ateljé i bostaden började John-Erik Göransson nu på allvar satsa på konsten.

John-Erik Göransson

Budhistorik (28 bud)
5522980
2 800
5515395
2 600
5522596
2 400
5515395
5513965

Slutpris SEK:
2 800
288 EUR, 328 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.