Stolar 1800-tal Lindome

722518

STOLAR, 6 st, tidigt 1800-tal, gustavianska, lindomearbeten, al med skuren dekor av bl a pärlstav och fleuroner, stoppade texitklädda sitsar, målade i grått, sitthöjd ca 45 cm

Åldersrelaterat slitage/patina, delvis renoverade och kompletterade, senare klädsel

Möbler, Stolar

Rum 22

Stolar 1800-tal Lindome

Budhistorik (54 bud)
5524518
26 000
5524509
25 000
5524507
24 000
5524508
23 000
5524507
22 000

Slutpris SEK:
26 000
2 673 EUR, 3 045 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.