Spegel med konsolbord

722315

SPEGEL med KONSOLBORD, empire, 1800-talets början, ornamentik dekor, delvis träskuren, delvis i pastellage, bronserade och förgyllda, spegel krönt med dekor, konsolbord med marmorskiva och lyrformation, konsolbordets höjd ca 84, 47x36 cm spegelns höjd ca 180x83 cm

Slitage, ställvis förlust av bronsering och dekorelementer, torrsprickor, märken, repor, renovering, komplettering

Möbler, Soffbord, sidobord, Speglar

Rum 22

Spegel med konsolbord

Budhistorik (18 bud)
5523700
11 000
5523699
10 000
5523698
9 000
5523697
8 000
5523458
7 000

Slutpris SEK:
11 000
1 131 EUR, 1 288 USD
Utropspris SEK:
14 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.