Bruno Mathsson fåtölj Eva

722091

BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", Bruno Mathsson, sadelgjord, stomme i böjträ av bok, märkt "Firma Karl Mathsson, Made in Värnamo, Sweden", sitthöjd ca 37 cm, höjd 82 cm

Bruksslitage, klädsel med fläckar, stötmärken, fanérskador

Möbler, Fåtöljer

Rum 12

Bruno Mathsson fåtölj Eva

Budhistorik (23 bud)
5523126
3 400
5522415
3 200
5521980
5522414
5521980
2 800

Slutpris SEK:
3 400
334 EUR, 371 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.