Bordspendyl Louis XVI-stil

722073

BORDSPENDYL, omkring 1900, brons, Louis XVI-stil, emaljerad urtavla med arabiska siffror samt märkt F Barbedienne Paris, höjd ca 78 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Stopalo

Bakstycke saknar glas, lös pendyl o klangskål, , dekor med smärre skador

Klockor/Ur, Stopalo

Bordspendyl Louis XVI-stil

Budhistorik (30 bud)
5534225
27 000
5533452
26 000
5534224
25 000
5533452
20 000
5533621
19 500

Slutpris SEK:
27 000
2 651 EUR, 2 943 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.