Vas 1 par cloisonné

721921

VASER, 1900-talets slut, Kina, cloisonné, polykrom dekor i emalj, total höjd 30,5 cm

Slitage

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 13

Vas 1 par cloisonné

Budhistorik (3 bud)

5516131
5509984
5509058

Slutpris SEK:
39 EUR, 44 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.