Bordspendyl 1800-talets senare del

721864

BORDSPENDYL, 1800-talets senare del, slagfunktion, föreställande en kvinna i skördetid efter E. Fuchs,. bronserad metall, sockel av sten, montage av förgylld metall, höjd 62 cm

Bronsering med slitage, sprickor och skador, pendel och tillbehör medföljer

Klockor/Ur

Rum 7, Hylla 8

Budhistorik (22 bud)
5520877
1 700
5520868
1 600
5520858
5520849
1 400
5520837
1 300

Slutpris SEK:
1 700
167 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.