Urna opalinglas

721574

URNA, opalinglas, 1800-talets början, empire, troligen Strömbäcks glasbruk, höjd ca 21 cm

Har möjligen haft ett lock, flera nagg på kantan upptill samt på sickeln, slitage

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 11

Urna opalinglas

Budhistorik (1 bud)

5519910
2020-01-14 11:48:21

2020-01-14 kl 16:04
Slutpris SEK:
79 EUR, 87 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.