Ljuskrona 1800-tal

721185

LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, 8 ljusarmar, stomme i mässing, behängd med olikformade slipade prismor, höjd ca 81, diameter 43 cm

Nagg kan förekomma

Belysning, Ljuskronor

Rum 13

Ljuskrona 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
5522304
4 200
5521959
5522303
3 800
5521959
3 600
5519235
3 400

Slutpris SEK:
4 200
412 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.