Orientmatta Heriz

721060

ORIENTMATTA, Heriz, semiantik, 1930/40-tal, Persisk, nordväst, ull på bomullsvarp, ca 403x291 cm

Smärre slitage, smärre smuts

Mattor/Textilier

Hylla 11

Orientmatta Heriz

Budhistorik (8 bud)
5523762
7 200
5523610
7 000
5523609
6 200
5523109
6 000
5522922
5 600

Slutpris SEK:
7 200
740 EUR, 843 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.