Biskvi dockor

720823

BISKVI DOCKOR, 2 st,1910-30-tal, bestående av Kämmer & Reinhardt flickdocka 1910-20-tal, huvudet märkt "K*R, Simon & Halbig,Germany 126, 42", insatta bruna "flirty eyes", öppen mun med tänder, brun hårperuk, femdelad babykropp i massa, klädd i stickad babydress, längd ca 42 cm. Armand Marseille babydocka, huvudet märkt "AM, Germany, 351/3 1/2 k", insatta blå fasta ögon, öppen mun med två tänder, bemålat och skulpterat hår, femdelad kropp i massa, längd ca 34 cm

AM med defek ljudlåda, kroppen med slitage, oklädd

Leksaker, Diverse

Monter 25

Biskvi dockor

Budhistorik (8 bud)
5511610
900
5503768
850
5511601
850
5503768
700
5511598
650

Slutpris SEK:
900
95 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.