Kalenderdosa G Hendenström

720580

KALENDERDOSA, "En beständig almanach", G Hedenström, daterad 1812, mässing, mått 13x6x2 cm

Åldersrelaterat slitage, mindre bucklor

Ändringar/tillägg
Inristat "JAS (?) 1853 Berg"

Metall, Mässing, Allmoge

Geijersgatan 14, Göteborg

Kalenderdosa G Hendenström

Budhistorik (1 bud)

5505546
2020-01-07 13:42:13

2020-01-07 kl 17:15
Slutpris SEK:
32 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 200 kr.