Sabel

713368

SABEL, österrikisk, omkring 1900, för officer, förnicklat fäste och och klinga, portopé med Frans Josef I:s namnchiffer samt Österrikiska dubbelörnen, förnicklat stålbalja, längd ca 96 cm

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction

Slitage och smärre skador, rost, klinga med hack

Vapen/Medaljer

Visas på begäran

Sabel

Budhistorik (27 bud)
5456702
2 600
5455973
2 400
5456625
5455973
5455628
1 900

Slutpris SEK:
2 600
267 EUR, 304 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.