Bordspendyl Karl Johan

712584

BORDSPENDYL, 1800-talets början, Karl Johan, emaljerad urtavla med arabiska siffror, imitationsbemålad, dekor av mässingsbeslag och svärtade lister, höjd ca 42 cm, nyckel o pendel finns
PROVENIENS: Stopalo

Lös listdel medföljer, listdel saknas, urtavlan med skador

Klockor/Ur, Stopalo

Rum 2

Bordspendyl Karl Johan

Budhistorik (13 bud)
5448830
900
5450986
850
5448830
5450983
750
5448830
700

Slutpris SEK:
900
88 EUR, 98 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.