Ampel 1800-talets slut

711683

AMPEL, 1800-talets slut, för 6 ljus, förgylld metall, behängd med olikslipade prismor, blå skål med slipad dekor, höjd ca 85, diameter 66 cm
PROVENIENS: Stopalo

Prismor saknas

Belysning, Ljuskronor, Stopalo

Visas på begäran

Ampel 1800-talets slut

Budhistorik (19 bud)
5451045
1 600
5450853
5451042
5450853
1 400
5451041
1 300

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.