John Wierth oljemålning

709929

JOHN WIERTH (1920-2003); Komposition, signerad Wierth, olja på duk, 76x68 cm

Historik: John Wierth studerade för Isaac Grünewald och Otte Sköld, vars inflytanden speglas tydligt i hans egen konst

Fack 27

John Wierth oljemålning

Budhistorik (11 bud)
5415789
5411651
5412976
5411651
950
5412965
900

Slutpris SEK:
118 EUR, 131 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.