Charles & Ray Eames

709513

CHARLES & RAY EAMES, "Eames Plastic Side Chair", stol, Vitra, formgivningsår 1950, svart pulverlackerad benställning i metall, tygsits, skal i genomfärgad grå polypropylen, metalletikettmärkt samt stämplad undertill, sitthöjd ca 44 cm

Obetydligt slitage

Möbler, Stolar, Design, Tema

Rum 3

Charles & Ray Eames

Budhistorik (19 bud)
5414658
1 600
5412001
5412001
1 300
5403632
5403632

Slutpris SEK:
1 600
157 EUR, 174 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.