Smoking samt Jaquette

708961

SMOKING, JAQUETTE och STORMHATT, smoking jacka samt olivgröna smokingbyxor, 1900-talets första hälft, strl ca 50/52, samt tredelad Jaquett, strl ca 50, vit halsduk i siden, fluga, diverse accesoarer för en gentleman samt käpp, stormhatt från London, storlek ca 56, samt ytterrock, av märket Van Gils.

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction

Slitage. Bruksslitage

Vintage Fashion

Visas på begäran

Smoking samt Jaquette

Budhistorik (18 bud)
5453758
2 400
5452829
5453757
5452829
5453509
1 900

Slutpris SEK:
2 400
236 EUR, 262 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.