Berthoud fickur

707730

BERTHOUD, fickur, 18 k guld, 1700-talets slut, Frankrike, Paris, spindelgång, emaljerurtavla,diameter 5 cm, vikt ca 92,9, nyckel i delvis 18 k guld med emalj medföljer

Ingår i auktionen Sports Memorabilia & A Gentleman's Auction

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, tavla med smärre emaljskador

Klockor/Ur, Fickur

Berthoud fickur

Budhistorik (38 bud)
5456606
12 500
5456596
12 000
5456583
11 500
5456570
11 000
5456565
10 500

Slutpris SEK:
12 500
1 285 EUR, 1 464 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.