Bordspendyl

706908

BORDSPENDYL Porslin, tryckt dekor på nederdel, överdelens figur delvis handmålad, sockel av trä med inläggningar, urets höjd ca 33 cm, total höjd inkl glaskupa ca 54 cm

slitage, avslag, lagningar, fanérskador på sockel

Ändringar/tillägg
nyckel samt pendel medföljer

Klockor/Ur

Makadamgatan 11, Helsingborg

Bordspendyl

Budhistorik (9 bud)
5415888
1 700
5415324
1 600
5415049
5415323
5415049
1 400

Slutpris SEK:
1 700
167 EUR, 185 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 406 kr.