Lisa Larson väggplatta "Fåglar"

704515

LISA LARSON, väggplatta "Fåglar", Gustavsberg, ur serien "Unik", stengodslera, målad och delvis glaserad, ateljeproduktion 1962-1967, signerad Lisa L, mått ca 22x23 cm

Nagg/avslag på baksidan

Keramik/Porslin

Lisa Larson väggplatta

Budhistorik (5 bud)
5365495
5364333
500
5361022
5349134
5348960

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.