Augusta Jensen oljemålning

704477

AUGUSTA JENSEN (1858-1936): barn på trappa, olja på duk, signerad Augusta Jensen och daterad 1890, ca 80x44 cm

Renoverad och lagad, uppklistrad på ny duk

Konst, Äldre måleri

Drottninggatan 36, Malmö

Augusta Jensen oljemålning

Budhistorik (9 bud)
5364490
4 400
5364488
4 200
5364027
5364026
5356039

Slutpris SEK:
4 400
432 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 344 kr.