oland Svensson litografi

703923

ROLAND SVENSSON (1910-2003): "Utskärsland - Utskärssegling", signerad daterad roland S, 1984, litografi, bildmått ca 36x59 cm

Bär konstnärens egen påskrift att liton är tecknad opå tre stenar hos Wolfenbergs Graphic-Anstalt i Zurich 1984

Fack 26

oland Svensson litografi

Budhistorik (14 bud)
5365863
5358598
1 400
5361020
1 400
5358598
1 300
5361019

Slutpris SEK:
147 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.