Folke Arström Thebe

702495

FOLKE ARSTRÖM (1907-1997), bestickuppsättning, 171 delar, "Thebe", Gense, Sverige 1950-/60-tal, 45 bordsknivar, varierande storlek, 40 bordskedar, varierande storlek, 66 bordsgafflar, varierande storlek, 13 smörknivar, 4 teskedar, 2 pickles gafflar, uppläggningsked.

Bruksslitage.

Diverse, Kök

Folke Arström Thebe

Budhistorik (25 bud)
5352984
2 800
5351556
2 600
5352865
2 400
5351556
5352864

Slutpris SEK:
2 800
288 EUR, 328 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.