Bokhylla

 
 
 
Auktionsnr
702435
 
Beskrivning

IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerad, brännmärkt, höjd ca 223, 100x28 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage
 
Kategorier
Möbler, Hyllor
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 21
 
 
 
Bokhylla
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (14 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5354482
2019-11-16 17:23:53
3 800
5354037
2019-11-16 16:03:57
3 600
5354017
2019-11-16 16:01:01
3 400
5353910
2019-11-16 15:41:19
3 200
5337412
2019-11-16 10:02:51
3 000
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-11-16 kl 17:33
Slutpris SEK:
3 800
367 EUR, 416 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK