Bokhylla

 
 
 
Auktionsnr
702434
 
Beskrivning

IKEA, "Ekolsund", bokhylla, Ikeas 1700-talsserie, gustaviansk stil, grålackerad, brännmärkt, höjd ca 223, 100x28 cm

HISTORIK: Under 1990-talet tog IKEA, i samarbete med Riksantikvarieämbetet och konsthistorikern Lars Sjöberg, fram en 1700-talsserie av möbler och inredningsföremål


 
Kondition
Bruksslitage
 
Kategorier
Möbler, Hyllor
 
Visas
Magasin 5, Frihamnen, Stockholm
Rum 8
 
 
 
Bokhylla
Klicka för att förstora bilden
 
Budhistorik (21 bud)
Bud nr
Tid
Bud SEK
5352778
2019-11-16 11:10:19
4 400
5352768
2019-11-16 11:08:42
4 200
5352762
2019-11-16 11:07:41
4 000
5352752
2019-11-16 11:05:22
3 800
5352285
2019-11-16 09:11:42
3 600
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-11-16 kl 11:13
Slutpris SEK:
4 400
425 EUR, 482 USD
Utropspris SEK:
2 000
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK