Skulptur i form av fågel

702355

SKULPTUR i form av fågel, 1900-talets andra hälft, oidentifierad konstnär, ben i rödbemålat järn, kropp i gipsbinder, näbb i trä, totalhöjd ca 100, bredd ca 100 cm

Bruksslitage

Konst, Skulpturer, Diverse

Hylla 3

Skulptur i form av fågel

Budhistorik (2 bud)

5349734
5339121

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.