Skålar Japan 1900-tal

702257

SKÅLAR, 8 st., porslin, Japan, 1900-talets första hälft, konturerad kant, dekor i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 16 cm

Smärre glasyrbortfall

Orientaliskt, Porslin

Monter 21

Skålar Japan 1900-tal

Budhistorik (16 bud)
5350552
5349179
5338780
5347972
950
5338780
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.