Ljuskrona oscariansk

702252

LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets slut, bronserad stomme i metall, för 12 levande ljus, senare elektrifierad, höjd ca 100, diameter 70 cm

Prismor med nagg förekommer

Belysning, Ljuskronor

Makadamgatan 11, Helsingborg

Ljuskrona oscariansk

Budhistorik (18 bud)
5359157
5 000
5359015
4 800
5356362
4 600
5359013
4 400
5356362
4 200

Slutpris SEK:
5 000
491 EUR, 545 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 913 kr.