Kabinettskåp

702203

KABINETTSKÅP på benställning, 1700-tal, barock, fanerad med bl.a. valnöt, intarisadekor, förgyllda beslag, inredning med lådor, höjd ca 159, 108x49,5 cm

Slitage, sprickor, nyckel saknas, nyckelskylt på benställningen saknas, en list sitter lös, senare skiva/topdel och lås

Möbler, Skåp, byråer

Kabinettskåp

Budhistorik (7 bud)
5351770
5350166
2 600
5344606
2 400
5342618
1 700
5340148
1 600

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.