Soffa och stolar Louis XVI-stil

702161

SOFFA och STOLAR, 1 par, Louis XVI-stil, 1900-talets första hälft, förgyllda och bronserade, skuren dekor, blå klädsel, enligt uppgift inköpta 1966 i Ankara med proveniens Kung Faruk, sitthöjd ca 39 cm

Slitage, färgbortfall, sprickor, lagningar

Möbler, Soffgrupper

Rum 13

Budhistorik (6 bud)
5348507
5348506
950
5348505
450
5348504
5345221

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.