Royal Copenhagen Blå Blomst

Föregående | Översikt | Nästa

701976

KUNGLIG DANSK "Blå Blomst", matservis, 50 dlr., porslin, Danmark, 1900-talets mitt, bestående av: 11 mattallrikar (1621), 9 djupa tallrikar (1616), 8 förrättstallrikar (1623), 10 assietter (1624), 5 äggkoppar (1568), 3 skålar (1522, 1527, 1532), saladière, 2 ytterfoder (8501-4, 8501A) samt sockerskål (8139), de djupa tallrikarnas diameter ca 22 cm

Nagg förekommer

Keramik/Porslin

Monter 20

701976 - Royal Copenhagen Blå Blomst
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Royal Copenhagen Blå Blomst

Budhistorik (9 bud)
5345390
3 600
5341044
3 400
5337200
3 200
5340457
3 200
5337200

1 dag kvar
Avslutas 2019-11-15
18:12   (19:12 )
AKTUELLT BUD SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:
5 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.