Parti kinesiskt porslin

701916

PARTI PORSLIN, 3 delar, Kina, 1800-tal respektive 1900-tal, såssnipa samt fat på fot med dekor i underglasyrblått, djup tallrik med polykrom dekor av figurscener, längd 15,5- 23 cm.

Bruksslitage, tilvverkningsdefekter.

Keramik/Porslin

Geijersgatan 14, Göteborg

Parti kinesiskt porslin

Budhistorik (2 bud)

5341339
5332443

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Göteborg. Transportpris från 300 kr.