Byrå senbarock 1700-talets första hälft

701874

BYRÅ, 1700-tal, senbarock, fanerad i valnöt och rot, brännförgyllda mässingsbeslag, inläggningar av friser och fält, tre lådor, volutformade ben, höjd ca 80, 110x64 cm, nyckel finns

Slitage, fanerlagningar, sprickor

Möbler, Skåp, byråer

Rum 20

Budhistorik (47 bud)
5348100
12 000
5348097
11 500
5348091
11 000
5348087
10 500
5348090
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 178 EUR, 1 308 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.