Ljuskrona med prismor

701802

LJUSKRONA, 1800-tal, rokokostil, järnstomme, behängd med olikslipadeprismor, delvis elektrifierad, höjd ca 80, diameter 55 cm

Skador, enstaka prismor kan saknas, klotet underst saknas, en lös prisma medföljer

Belysning, Ljuskronor

Rum 7

Ljuskrona med prismor

Budhistorik (7 bud)
5347768
5345086
550
5345085
500
5345084
450
5341350

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.