Allmogeskåp

701781

SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal, tvådelat, polykromt bemålad, daterat 1814, invändigt med hyllplan, höjd ca 188, 113x60 cm

Åldersrelaterat slitage

Möbler, Skåp, byråer, Allmoge

Rum 9

Allmogeskåp

Budhistorik (29 bud)
5350604
8 400
5343875
8 200
5350603
8 200
5343875
8 000
5350600
7 800

Slutpris SEK:
8 400
811 EUR, 921 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.