Sengustaviansk sekretär

Föregående | Översikt | Nästa

701730

MAGNUS NILSSON ZELLING (1797-1832), sekretär, sengustaviansk stockholmsarbete, (signerad i blyerts på understa lådan invändigt), fanerad i mahogny, mässingsbeslag, flankerad med karyatider, 2 delad, upptill med låda samt lucka med bakomvarande skrivinredning, nedtill med 3 lådor, fötter i form av lejontassar, höjd 132, 118x53 cm, nyckel finns

Nyckel finns, löst sidohandtag, smärre skador, krackelerad lack

Möbler, Skåp, byråer

Rum 13

701730 - Sengustaviansk sekretär
Din e-postadress

Fråga
Skicka
Sengustaviansk sekretär

Budhistorik (8 bud)
5344856
5 800
5342722
5342721
5342125
500
5338513
450

2 dagar kvar
Avslutas 2019-11-16
20:32   (21:32 )
AKTUELLT BUD SEK:
5 800
560 EUR, 636 USD
Utropspris SEK:
10 000

Lämna maxbud:

SEK

Logga in / Bli kund

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.