Ewa Rudling - Leperse

701704

EWA RUDLING (född 1936): "Rebekka Leperse - Fontainebleau", signerad och numrerad Ewa Rudling 4/30, c-print, ca 45,5x30,5 cm;

Ewa Rudling om REBEKKA LEPERSE:
"- Denna sprudlande, läckra, punkiga actrice piggade upp Cannesfestivalen. Bilden var ett omslag till tidningen VOTRE BEAUTE. Rebekka låg i gräset. Klättrade upp i ett träd för rätt stuk. Hårda höstvindar. Klistrade fast eklöv med nagellack. Bilden publicerades i Photo Cinéma mfl."
Skador: Oramad

Oramat fotografi

Fotografi, Nutida

Kundcenter

Ewa Rudling - Leperse

Budhistorik (6 bud)
5334254
2 400
5330059
5329204
5329203
600
5329202

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.