Slagbord 1800-tal

701683

SLAGBORD, furu, 1800-talets slut, bemålat i ljusgrått, slag med enkla grindar, höjd ca 78, 91x38, slagskivorna 70, utfällt 178 cm

Slitage, maskstunget, benavsluten med bortfall, senare bemålat

Möbler, Matbord

Rum 20

Slagbord 1800-tal

Budhistorik (28 bud)
5346866
2 600
5346864
2 400
5346856
5346861
5346856
1 900

Slutpris SEK:
2 600
251 EUR, 285 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.