Äldre symaskin

701644

HANDSYMASKIN, "Princess of Whales" omkring 1800-talets andra hälft, märkt "Newton Wilson & Co, Patent 144, highholborn, London, 55937" gjutjärn, längd 30 cm

Åldersrelaterat slitage, fungerar vid inskrivningstillfället

Diverse, Nautica/Technica

Rum 1

Äldre symaskin

Budhistorik (15 bud)
5338912
5349034
950
5338912
900
5349030
850
5338912

Slutpris SEK:
98 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.